Fotogaléria

 • Na teoretickom vyučovaní riešia žiaci odboru cukrár – pekár a cukrár – kuchár ročníkovú úlohu, v ktorej aplikujú vedomosti z pekárskej, kuchárskej a cukrárskej technológie.

  V školskom roku 2017/2018 najlepšiu prácu vytvorila žiačka II.C Eva Fechová s receptami na moravské koláče, čokoládovú hviezdu a vianočku.

  Moravský koláč

  30 g droždie, 25 dkg polohrubá múka á, 25 dkg hladká múka, 2 ks žĺtky, 300 ml vlažné mlieko, 100 g tuk, štipka soli

  Posýpka

  6PL cukor kryštálový, 6PL múka polohrubá, 0,5 dcl maslo

 • Kľúč od pevnosti Stará Ľubovňa

  Aj tento rok si na hrade v Starej Ľubovni zmerali sily naši najodvážnejší študenti s účastníkmi medzinárodnej súťaže s názvom “Kľúč od pevnosti Stará Ľubovňa”. V slovenskom prevedení známej televíznej show „Pevnosť Boyard“ sa od 15. do 17. júna stretlo dvanásť kolektívov zastúpených žiakmi stredných škôl z rôznych kútov Slovenska a Česka.

  Štvorčlenné tímy zložené z dvoch chlapcov a dvoch dievčat postupne absolvovali trinásť disciplín, ktoré boli skúškami fyzickej pripravenosti, sily, rýchlosti i zručnosti. Farby našej školy statočne hájili Alexandra Bašistová (1. C), Kristína Sedláková (1. C), Ivan Mariňák (3. A) a Maroš Koša (I. AD). Súťažiaci museli najskôr vybehnúť z centra Starej Ľubovne na hrad (cca 25 min.), kde ich následne čakali jednotlivé disciplíny, ktoré mali absolvovať v časovom limite 2 h 30 min. Odmenu za prekonanie pripravených prekážok na jednotlivých stanovištiach predstavoval kľúč a indícia k vylúšteniu záverečného hesla. Jednou z najatraktívnejších disciplín bolo zdolávanie hradnej veže za pomoci horolezeckej sedačky. Na súťažiacich tu čakal Otec Furát a vedomostná úloha týkajúca sa poslednej princeznej obývajúcej hrad, ktorou mala byť španielka Izabella de Bourboun. Nemalú dávku odvahy museli chlapci a dievčatá ukázať pri zlaňovaní do útrob hlbokej studne, v ktorej mali pomocou sviečky a zápaliek hľadať ukrytý kľúč. Fyzickú zdatnosť preverilo vynášanie vedier vody z podhradia do strmého kopca. Zručnosť súťažiaci nevyhnutn

 • Boli sme v Hniezdnom

  V pondelok 11. júna krátko po ôsmej ráno sme vyštartovali mikrobusom do Hniezdneho v okrese Stará Ľubovňa. Bolo pod mrakom a každú chvíľu sa chystalo spŕchnuť, ale cesta nám ubiehala rýchlo. Na exkurziu sa vybrali študenti II.A, III.a a III.C triedy v spoločnosti pedagógov Ing. Janky Masarykovej, Mgr. Štefana a Halického a Mgr. Radovana Kollarčíka.

  V Hniezdnom sme navštívili známy liehovar, kde sa destiluje a vyrába hlavne lieh pre zdravotnícke účely, tiež denaturovaný lieh, ovocné destiláty a tiež prvá slovenská whisky. Samotná fabrika na nás zapôsobila uhladeným dojmom, čistotou, poriadkom a nádhernými drevenými portálmi, bránami a vstupmi. Dozvedeli sme sa históriu liehovarníctva v tomto regióne, na vlastné oči sme videli výrobu liehu a whisky, previedli nás celým závodom a exkurziu sme ukončili v nádhernej degustačnej miestnosti, kde tí starší z nás, ktorí už dosiahli vek plnoletosti, ochutnali slzu pravej slovenskej whisky. Exkurziu sme si spamätnili kúpou malých darčekových predmetov.

Pondelok 25. 6. 2018

Vzdelávanie

Na našej škole dávame dôraz na poskytnutie čo najlepšieho vzdelania pomocou moderných vyučovacích metód. Sme hrdí na dosiahnuté výsledky.

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Kontakt

 • STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA OBCHODU A SLUŽIEB SDH 3, PREŠOV
  Sídlisko duklianskych hrdinov 3, 081 34 Prešov
 • +421517710863 alebo
  +421517710831
  IČO: 17078482
Počet návštev: 3508474

Novinky

Kontakt

 • STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA OBCHODU A SLUŽIEB SDH 3, PREŠOV
  Sídlisko duklianskych hrdinov 3, 081 34 Prešov
 • +421517710863 alebo
  +421517710831
  IČO: 17078482

Fotogaléria