Moderná stredná škola v 21. storočí Akreditované inovačné vzdelávanie Projekt Comenius Projekt Comenius Štrasburg Projekt Comenius Štrasburg prezentácia www.jomie.eu Projekt Comenius Halle ( Westfalen ) Projekt Comenius Oława Bilaterálne partnerstvo Erasmus+ Projekt: Sme v Európe Erasmus + Erasmus + šk. rok 2016/2017 Erasmus + šk. rok 2017/2018

Moderná stredná škola v 21. storočí

KÓD ITMS: 26110130615

OPERAČNÝ PROGRAM: VZDELÁVANIE

SPOLUFINANCOVANÝ FONDOM:  EURÓPSKY SOCIÁLNY FOND A ŠTÁTNY ROZPOČET SLOVENSKEJ REPUBLIKY

PRIORITNÁ OS: REFORMA SYSTÉMU VZDELÁVANIA A ODBORNEJ PRÍPRAVY

OPATRENIE: PREMENA TRADIČNEJ ŠKOLY NA MODERNÚ

CIEĽ PROJEKTU: Zvýšiť efektívnosť výchovno - vzdelávacieho procesu a odbornej prípravy s cieľom pripraviť kvalifikovaných a schopných  absolventov s uplatnením na trhu práce

Podrobnosti projektu:   Moderná_škola.pdf

Výstupy_učebné_materiály.pdf

Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Prešove bola schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok k projektu „Moderná stredná škola v 21. Storočí“ v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 1 Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy, Opatrenie 1.1 Premena tradičnej školy na modernú.

Škola podpísala Zmluvu o poskytnutí NFP s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky dňa 23.1.2014. Predpokladaný termín ukončenia projektu je 31.7.2015.

Hlavnými aktivitami projektu „Moderná stredná škola v 21. storočí“ sú:

1. Tvorba nových/inovatívnych učebných materiálov a ich aplikácia.

Realizácia predmetnej aktivity bude prebiehať v troch fázach:

Fáza 1 Tvorba a inovácia učebných textov, učebných materiálov, metodických príručiek

– zoznam predmetov, v rámci ktorých sa budú inovovať učebné texty, materiály, metodické príručky a didaktické pomôcky:

• Chémia,
  • Technológia prípravy pokrmov,
  • Regionálna gastronómia,
  • Geografia cestovného ruchu/Cestovný ruch,
  • Potraviny a výživa (Náuka o výžive).

Fáza 2 Modernizácia odborných učební

• spočíva v modernizácii odborných učební a zaobstaraní vybavenia pre:
  • odbornú učebňu pre Gastronómiu,
  • chemické laboratórium pre Technológiu potravín a výživa.

Fáza 3 Implementácia na vyučovaní

• v tretej fáze aktivity dôjde k praktickému využívaniu inovovaných didaktických prostriedkov školy, nového a inovovaného obsahu učebných textov a učebných materiálov, overenie metodických príručiek využívajúcich progresívne metódy a formy vyučovania zamerané na vyučovanie rozvoj kľúčových kompetencií žiakov.

1. Odborná príprava pedagogických zamestnancov

- cieľom aktivity je podpora prípravy pedagogických pracovníkov v záujme ich odborného rozvoja zameraného pre potreby modernej strednej školy.

- získané nové vedomosti a zručnosti budú následne aplikované vo výchovno-vzdelávacom procese

- školenie bude realizované v rámci kontinuálneho vzdelávania pedagogických zamestnancov

Školenia:

1. Someliérsvo a gastronómia
  2. Svet gastronómie v 3 tisícročí
  3. Green manažment v praxi – kvalita potravín

Vďaka tomuto projektu  škola zmodernizuje svoje vybavenie didaktickými zariadeniami, aby bolo možné využiť najmodernejšie metódy výučby. Uvedené skutočnosti tak prispejú k rozvíjaniu kompetencií žiakov a pedagogických zamestnancov, podporia ich konkurencieschopnosť  na trhu práce.

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu predstavujú sumu 147 168,05 €

Vyhodnotenie ponúk verejného obstarávania:

• ubytovanie a zabezpečenie cateringových služieb

Ubytovanie_a_zabezpecenie_cateringovych_sluzieb.pdf

• vzdelávanie pedagogických zamestnancov

Vzdelavanie_pedagogickych_zamestnancov.pdf

• zariadenie/vybavenie a didaktické prostriedky – vybavenie chemického laboratória

Zariadenie__vybavenie_a_didakticke_prostriedky_-_Vybavenie_chem.pdf

• zariadenie/vybavenie a didaktické prostriedky – gastro

Zariadenie_vybavenie_a_didakticke_prostriedky_-_Gastro.pdf

• externý manažment

Externy_manazment.pdf