• Projekt Comenius Oława

Finišujeme s projektom!

Chceli by sme Vás, drahí priatelia škôl a školských združení, opäť raz informovať o našich cestách - necestách, na ktoré sme sa my, učitelia zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Prešove, v čase od 1. do 4. júla tohto roka vydali naposledy v rámci nášho spoločného medziškolského partnerstva pod medzinárodným názvom JoMiE (Pracovná migrácia v Európe). Reč je o juhozápadnom mestečku Oława v Poľsku, kde sme na pracovných sedeniach spoločne prerokovali obsah záverečnej správy. Po splnení pracovných povinností sme sa zúčastnili fakultatívnych výletov v mestách  Oława a Wroclaw. Prehliadku nádherných pamiatok nám spríjemnil svojim výkladom fundovaný sprievodca. Ako inak, aj tentokrát sme toto priateľské stretnutie partnerov ukončili plavbou po rieke Odra a rozlúčkovou večerou, ktorá sa niesla v slávnostnom duchu. Ako sa hovorí, netreba smútiť, že sa niečo pekné končí, ale práve naopak, máme sa tešiť, lebo koniec niečoho je zároveň začiatkom niečoho nového, možno krajšieho. Všetky pekné spomienky a zážitky si uchováme hlboko v našich srdciach a prajeme si, aby sa táto plodná spolupráca medzi európskymi krajinami zveľaďovala a pokračovala aj naďalej v nových projektoch. Opäť zas do skorého videnia nabudúce priatelia J.

Spracovala:  Mgr. Z. Kozáková, učiteľka AJ